INSIGHT

Městská romantika většinou vypráví o cestě. Kdo někdy vystoupil na Čerňáku z metra, rychle pochopil, že tahle cesta vede často hlavně pryč. Holky tu sní o lásce s hlavou v oblacích, rapeři o plných klubech v centru, kovbojové a rockeři o nedozírné dálce. I zenový klid a trpělivost rybářů u Kyjského rybníka jsou únikem z místa sevřeného výpadovkou a obchvatem.

Cesta festivalu Street for Art sice vede dovnitř, ale je romantická snad ještě víc. Věří, že mezi asfaltem a betonem paneláků může vzniknout místo, ze kterého už nebude potřeba utíkat. Hlavy v oblacích i plný klub, nedozírná dálka i zenová zahrada. Sedmý ročník festivalu představí lokální hudební podhoubí Prahy 14 a pár hostů. Kapely ze zkušeben, komunitních a kulturních center, hospůdek a vnitrobloků.

INSIGHT – porozumění, proniknutí (do podstaty věci), vhled, nahlédnutí, ponoření 

18/9 19:30 BONUS  – ČLOVĚK POKROKOVÝ

Po mnoha koncertech k úspěšným deskám Konec civilizace a Náměstí míru s kapelou si dává BONUS pauzu, vydal instrumentální EP a pracuje na novém albu. S mikrofonem se v klubech objevuje v živém mixtapu s MARY C. DJ a rapper – obvyklá hiphopová sestava – ale s aktuálním obsahem a strhující atmosférou. Neuslyšíte ani typické rapové texty ani scratche. Živý mixtape ČLOVĚK POKROKOVÝ znamená další krok do nejistoty ve jménu pokroku. Představí totiž Bonusovu starší tvorbu v nových souvislostech i na živo dosud nehrané novinky ve spojení s avantgardními atmosférickými beaty, které vybírá a na živo kombinuje a remixuje Mary C. 

19/9 19:00 INKUBÁTOR – CINCINATY, JEBO & SPOL.

Život, rap a tanec, na Čerňáku je talentů ranec. Aby se malé talenty neztratily ve stínech velkých domů, otevřela Plechárna hudební inkubátor. Čerňák má svou hiphopovou scénu, a proto tady pravidelný hudební workshop vede rapper a producent Martin Hůla alias BONUS. V přenosném studiu se píšou rapy, dělají beaty a všechno se to nahrává. Talenty z ulice jsou po půl roce větší než YouTube, kromě několika klipů mají už někteří materiál téměř na celou desku. Čerňák talenty nemusí hledat, dává jim prostor, aby mohly rychleji růst, a proto tyhle jména asi už znáte: Olina a Sabina, Cincinaty a Jebo.

Speciální průvodce vás bude očekávat v 19:00 na stanici metra Rajská zahrada.

21/9 18:00 ZKUŠEBNY – SUNNY DEATHS, 3B, ONE GIG HEROES

Podzemím Černého Mostu duní riffy. Ve zkušebnách komunitních center Jahoda a Plechárna se schází nová generace rockerů a punks, tak jako dřív ve sklepech a garážích. Syroví a alternativní SUNNY DEATHS, smělí 3B (Black Bridge Band) i zdravě ambiciózní ONE GIG HEROES – taková je podoba mladého rockového Čerňáku.

22/9 19:00 ZATOULANEJ KRAJ – ČERNÝ MOST SOBĚ  

Městské tuláky bude v 19:00 na stanici metra Rajská zahrada očekávat překvapení, aby je bezpečně a příjemně provedlo až do Centrálního parku. Právě tam si je převezme country kapela, která svůj postoj dává jasně najevo i svým názvem: ČERNÝ MOST SOBĚ. Pro potěšení a radost nejen svojí hraje klasiky z repertoáru trampské kapely Hoboes, Ježkovky a další.

23/9 19:00 OZZYHO ROCKOVÁ HOSPODA – LONG SILENCE, ŽIVÁ HUBA

Jahodnická hospůdka u Ozzyho se dočasně přemístí do Centrálního parku na Černém Mostě. Pod taktovkou místního dramaturga Josefa Ozzyho Gabriše se představí dvě countryrockové party: ŽIVÁ HUDBA ze Slaného a LONG SILENCE z Prahy. „Pohodová, akustická muzika, kde si každý najde tu svoji píseň a přitom se může v klidu bavit, aniž by ho zasáhla ohromující sprcha decibelů.“

24/9 19:30 POSLEDNÍ VEČEŘE – BRATŘI ORFOVÉ 

Sedm let vznikala poslední deska Bratří Orffů, stejně dlouho jsme pořádali festival Street for Art.  A je konec.  Tohle je poslední večeře na festivalu Street for Art. Poslední ročník uzavře kapela, která minulý rok za svou desku Šero získala cenu Apollo i Anděl. S festivalem Street for Art ji pojí nejen silný vztah k místu, kde žijí. Krnovská propast se otevírá v Centrálním parku Černý Most.  Afterparty s Hortenzií Vzteklou a Martinem Tvrdým, která navždy uzavře historii festivalu Street for Art.

Dramaturgie: Martin Hůla & Michaela Hečková