SÍDLIŠTĚ Z PLECHU

Kdo, co a jak vám může vyprávět o domech, ulicích a lidech na Čerňáku? Ten, kdo tam žije. Vypravěči ze sídliště, vaši sousedi a kamarádi. Ti, které potkáváte každý den v tom samém autobuse nebo v té stejné sámošce. Příběhy z pražského sídliště Černý Most vznikly ve spolupráci Storytelling CZ a Plechárna Černý Most.

Storytelling je ve zkratce řečeno vyprávění příběhů. Je to návrat a znovuobjevování hluboce zakořeněné tradice vyprávění. Je to ta nejpřirozenější lidská činnost i umění zároveň. Storytelling je divadelní disciplína a metoda, která využívá mnoha druhů cvičení, her a především představivosti vypravěčů, kteří jsou zároveň autory a interprety příběhů.

Lektorka storytellingu Barbora Schneiderová (dříve Voráčová) je absolventkou DIFA JAMU. Storytelling studovala v norském Oslu a účastnila se stáže ve Skotském storytellingovém centru v Edinburghu. Jako ředitelka sdružení Storytelling se snaží o rozvoj této metody v České republice v umělecké sféře, školství i ve vzdělávání. Věnuje se také sociálním a komunitním projektům. Je rozhlasovou a divadelní autorkou a dramaturgyní olomouckého Divadla na cucky.

Své příběhy vypráví:  Monika Hillebrandová, Pavel Trefný, Jan Košťák, Michal Prager a Jiří Broum. Pětice vypravěčů na Černém Mostě žije, pracuje a potkává se v komunitním centru Plechárna.

Premiéra work in progress projektu proběhne 19. 9. 2014, reprízy 22. a 23. 9. 2014, vždy v 18:00 hodin.