Petr Návrat

 

Odborný konzultant v oblasti regenerace měst, spoluzakladatel ONplan – Oh & Návrat Joint Planning Laboratory  / Consultant in urban regeneration, co-founder of  ONplan – Oh & Návrat Joint Planning Laboratory

Petr Návrat pracuje na projektech zabývajících se regenerací měst, lokálním ekonomickým rozvojem a městskou samosprávou. Petr je společníkem v ONplan – Oh & Návrat Joint Planning Laboratory, kterou založil společně s korejským urbanistou a městským designerem Doyoungem Oh. 

Jako dlouhodobý konzultant rozvojové spolupráce zavedl reformu plánování v severovýchodní části Srí Lanky. Od roku 2013 je zpátky v Praze, podílel se na přípravě ekonomické rozvojové strategii nového pražského strategického plánu. V Brně provedl mapování Kulturních a kreativních průmyslů jako součást studie proveditelnosti Kreativního centra Brno. V Pardubicích vedl proces přípravy městské strategii pro rozvoj kultury a kreativity a v Plzni, coby Evropském hlavním městě kultury 2015 radí jak vytvořit inkubátor pro začínající firmy v kulturních a kreativních průmyslech. Získal titul MSc v oboru městského plánování na Bartlett School of Planning, University College London a magisterský titul v oboru ekonomie na VŠE v Praze.